Okolí a aktivity

Okolí a aktivity

okoliKomáří louka leží uprostřed malebného jihočeského kraje, v místě, kde začíná oblast, kterou nazýváme Česká Kanada. Je to kraj chovných rybníků, odlehlých silniček, romantických vsí a jehličnatých lesů, které jsou plné vysoké zvěře, hub i dalšího lesního bohatství. V půvabných jihočeských vesničkách, s typickými barokními štíty, žijí milí a přátelští lidé, kteří svojí vřelostí a pohostinností přisívají k celkové pohodě tohoto kraje.  Jižní Čechy mají díky absenci velkých průmyslových podniků skutečně vysokou krajinnou hodnotu a jejím důkazem je i množství vyhlášených chráněných území.


Jižní Čechy mají také bohatou a mnohotvárnou historii, která tímto krajem prostupuje i do dnešních dnů. Pro Jižní Čechy jsou typická starobylá města, majestátní gotické kostely, zasněné renesanční zámky, kláštery, památky lidového stavitelství i zajímavé technické stavby, včetně důmyslných rybničních systémů.  

 

Kulturní památky v okolí

Románský hrad Landštejn – perla České Kanady
Starobylá Telč – renesanční zámek a náměstí s typickými barokními štíty, chráněné organizací UNESCO, na pomezí Vysočiny a Jižních Čech
Romantická Červená Lhota – pohádkový zámek na jezeře
Lázně Třeboň – zámek a město proslulé rybářstvím, dobrými restauracemi a největším rybníkem v České republice - Rožmberkem. Místo posledního odpočinku významného jihočeského rodu Schwarzenberků.  (Schwarzenberská hrobka v Domaníně)
Majestátní zámek Hluboká – vystavěn ve stylu anglické novogotiky, reprezentační sídlo rodu Schwarzenberků. Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice.
České Budějovice – hlavní město a kulturní metropole Jižních Čech. Centrum kultury, památek a muzeí s největším náměstím v České republice.
Unikátní Český Krumlov – renesanční zámek a město chráněné organizací UNESCO, jedna z nejvyhledávanějších turistických destinací v České republice.
Středověký klášter Zlatá koruna – malebné poutní místo ležící na řece Vltavě, severně od Českého Krumlova 


2

 

JINDŘICHOHRADECKÁ UZKOKOLEJKA

Již více než sto let je jindřichohradecká úzkokolejka neodmyslitelně spjata s oblastí České Kanady. Její trasa se pohybuje mezi Obrataní, Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí. Nejbližší zastávky od Komáří louky jsou Malý Ratmírov a Blažejov. Jedná se o specifickou turistickou atrakci, která vás přenese v čase i prostoru. Souprava projíždí panenskými lesy a lemuje četné rybníky i rozlehlé louky. Jedná se o ideální výlet zejména pro rodiče s dětmi, ale také pro všechny ostatní, kteří mají rádi nevšední zážitky. Po trase lze vystoupit na mnoha zajímavých místech, zejména v okolí hradu Landštejn, kde lze navštívit zachovalá a udržovaná vojenská opevnění z období 30. let 20. století.
V úzkokolejce lze běžně cestovat i se svým kolem, takže je možné bez problému zkombinovat cyklistický výlet s projížďkou v historické vlakové soupravě. Více informací zde.  


 


RALLY RADOUŇ

4Tradiční akce pro milovníky motorového sportu, která se odehrává v bezprostřední blízkosti Komáří louky. Více info na zde. V obci Horní Radouň najdete také muzeum motorových kol.


HOROLEZECTVÍ

Pro nadšené horolezce lze využít skalní útvary v obci Kamenný Malíkov, která je z Komáří louky dostupná pěšky i na kole.OTUŽOVÁNÍ

V zimě lze skočit do ledové vody a pořádně se vysaounovat


JEZDECTVÍ

Kdo má rád koně, může si nejbližší projížďku objednat v obci Dvoreček. Zdejší majitel stájí nabízí jízdy na koni, projížďky v kočáře i osobní lekce. Termíny lze domluvit přímo na Komáří louce. 

Nahoru