Tábor pro rodiče s dětmi

Zálesácký tábor pro rodiče s dětmi 2016 - fotogalerie

 

ZÁLESÁCKÝ TÁBOR PRO RODIČE S DĚTMI 2018okoli

Informace pro účastníky

Zálesácký tábor pro rodiče s dětmi je pořádán pod záštitou spolku ZÁLESÁK – 326. středisko, z.s.  Organizátorem a hlavním náčelníkem tábora je Jana Turoňová (mobil: +420 736 488 460, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Zástupce hlavního náčelníka je Vladimír Turoň. Náčelníci jednotlivých oddílů jsou Eva Brtníková, Jindra Štěpánek, Michal Furdík (Tulipán) a Pavel Šafář. Na programu se podílí také Yffa, Vlado, Indián a další rodiče. V průběhu tábora budou tito náčelníci zajišťovat pestrý a přiměřeně náročný program pro naše děti (od 5 let), který je inspirován výchovně-výcvikovými prvky Zálesáka.  
  

 

Hlavní táborová motivace – stát se malým Zálesákem

Cílem táborové činnosti je především spokojenost našich dětí. Celý program je primárně koncipován pro ně a stejně tak i táborová náplň, což znamená, že náročný zálesácký systém jsme upravili a přizpůsobili dětským zájmům a potřebám. Motiv tábora jsme nehledali v žádné pohádce ani moderních příbězích, jak to bývá poslední dobou zvykem. Zaměřili jsme se na to, co známe a co je nám blízké a budeme se dětem snažit přiblížit život spřízněný s přírodou jako takovou. Nevyužijeme les jako dějiště pro vymyšlený příběh, ale jako místo, které je zcela reálné a člověk v něm dokáže nejen přežít, ale také se v něm dokáže zabavit a přitom jej ochraňovat. Tedy jinými slovy - chovat se jako Zálesák. Přírodu a tradiční sportovní aktivity budou naše děti poznávat úměrně svému věku - tento rok nás budou našimi aktivitami provázet páni z růže.  
 

1. Termín konání: na vyžádání u : Jana Turoňová (mobil: +420 736 488 460, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

2. Místo konání: Komáří paseka u obce Mutyněves, lokalita tzv. České Kanadyokoli

 

3. Ubytování: zajištěno ve dvojmístných stanech s podsadami na pódiích. Tábořiště má k dispozici letní kuchyň a krytou jídelnu, do kterých je zavedena elektřina. V ostatních částech tábora elektřina není. Hygienické zázemí tvoří suché WC v lese a venkovní sprchy s teplou vodou. V případě deště je k dispozici jídelna a prostorný hangár.

 

4. Doprava na tábor: vlastní (po předchozí domluvě lze vyzvednout u autobusu, přivést zavazadla apod.)

 

5. Cena
Dospělí:                     2.900,-Kč/týdenní pobyt 
Děti (1-4 roky):          2.100,-Kč/týdenní pobyt

Děti (5 a více let):      2.400,-Kč/týdenní pobyt


Cena zahrnuje: stravu, zabezpečení chodu kuchyně, materiál na zabezpečení programu, táborovou lékárničku, tričko pro každého účastníka a jiné. Děti do 1 roku zdarma bez nároku na lůžko ve stanu

Splatnost: Celá částka je splatná do 15. března 2018 a teprve po jejím zaplacení bude vaše rezervace zcela závazná! V případě vaší neúčasti se vrací pouze cena za stravu. Celá částka se vrací samozřejmě v případě, že za vás pojede na tábor náhradník.  

 
Podmínky platby: Celou částku zasílejte na bankovní účet vedený u Equa bank a.s. č. 1020227741/6100 (IBANCZ0561000000001020227741, SWIFT: EQBKCZPP). Můžete také zaplatit hotově po předchozí domluvě s organizátorem. Jako variabilní symbol uveďte své rodné číslo. Do poznámky uveďte své jméno. Jedná se o platbu na stejný účet jako loni.   


 
 6. Co s sebou:

 • Nepromokavý oděv a obuv, holínky, pláštěnka. Dostatek náhradního oblečení v případě deště!okoli
 • Pevná obuv (pohorky), pohodlné tenisky nebo sandály
 • Teplé oblečení na večer, čepička pro děti
 • Doporučujeme svetr, mikinu, trička s dlouhým i krátkým rukávem, pohodlné kalhoty, kraťasy, podvlíkačky, spodní prádlo, ponožky (tlusté i tenké), tepláková souprava, šátek, bunda. Vše vhodné k ušpinění a pobytu v lese
 • Plavky, dětské rukávky, popř. dětská záchranná vesta. Tábořiště je situováno u rozlehlého rybníka a jsou k dispozici kánoe. Oficiální program se ve vodě odehrávat nebude, ale v případě, že si loďku vypůjčíte soukromě, je vhodné myslet na bezpečnost dětí.
 • Spacák, karimatka, popř. deka. Stany jsou vybaveny dvěma dřevěnými palandami s poduškou
 • Karimatka na sezení v lese, na louce
 • Dětský sedák, popř. i dospělý, pokud máte. Dětské sedáky k dispozici budou, ale čím více, tím lépe.
 • Propisky, tužky, pastelky (či jiné kreslící potřeby, které má vaše dítě v oblibě)
 • Poznámkový blok či papíry
 • Uzlovačka, buzola (pokud máte), provázek (alespoň 10 m), celta nebo igelit (aspoň 2×2 m)
 • Svíčky, baterka (vhodná čelovka), zápalky
 • Batůžek pro děti, uzavíratelná láhev na pití
 • Ke stravování: Ešus, pro děti vhodnější plastový talířek či miska (záleží na vašem uvážení), vlastní lžíce, popř. příbor. Hrníčky na pití. 
 • Dle vašich možností a zálib: foťák, kytara (velmi vítaná), jiné hudební nástroje
 • Ručníky, mýdlo, kartáček na zuby a pasta, toaletní papír, kapesníky
 • Nočník pro malé děti (doporučeno)
 • Repelent, krém proti slunci, vhodná pokrývka hlavy proti slunci
 • Osobní léky, kapky proti kašli, kapky do nosu
 • Zálesácké deníky, táborové fotky, vzpomínky

Co sebou na tábor v PDF


Zdravotník tábora: Mgr. Eva Brtníková
Kuchařka: Zuzka Strouhalová, Kuba Strouhal
Technické zabezpečení: Mojmír Strouhal
V průběhu tábora bude možno zakoupit „občerstvení pro dospělé“. Sladkosti se budou rozdávat jen jako odměny za soutěže.

 

 

 

 

Nahoru